Про сауни. Як це відбувається і як я до цього звикав

Вчора гарно повисіли в сауні. Сауна – це особливе місце. Тим більше в Австрії, тим більше – у Відні. Сауну я намагаюсь двічі-тричі на місяць відвідувати, буває, що лиш раз виходить, але тим не менше. Раніше я відвідував сауну в комплексі тут, в центрі міста, але ми знайшли щось краще.

Майте на увазі, в сауні КАТЕГОРИЧНО заборонено знаходитись в купальних костюмах. Лише 100% голяка. Це стосується не тільки «розділених» саун, але й «змішаних», яких в Австрії переважна більшість.

Мені «на старті» було дуже стрьомно. Ну як, цицьки і все таке інше. Ну, будемо дивитись правді в очі – це дійсно інша культура і я, який такого нічого раніше не бачив, тепер в самому епіцентрі подій 😊

Правда, з самого початку було дискомфортно, був страх, що щось піде не так, ну, ти розумієш 😊 Як куди і на що дивитись, таке. Але з часом звик. Все стало на свої місця і жіноча, так само як і чоловіча оголеність тепер сприймається як щось зовсім звичайне. Більш того, всі ж ми різні і не зовсім такі, як на телевізорі. Ну і до цього звикаєш. Всі різні і це нормально.

Ще фішка – чоловіки. Все одно підсвідомо звертаєш на це увагу, порівнюючи. І скажу, порівняння далеко не завжди на мою користь, тому, що бувають зовсім неймовірні екземпляри… Але ось такого: середньостатистичного щось там – такого теж нема. Всі реально різні і ніхто за то не париться. Власне, і я теж це зрозумів і став все сприймати, як належне. До речі, кому це вже дуже цікаво, сам я бачив і більші, і менші за власний.

Ну ок, на цьому закруглимось, хоча тут ще є про шо міркувати. Мо якось розповім про страшенного чувака з неймовірними принадами, який насправді дуже крутий і його всі поважають в нашій тусовці.

Тепер про тусовку. Там де я буваю, навряд чи ми там зустрінемось, бо це досить своєрідне місце, склалась вже своя тусовка. Вона невимушена, просто ситуативна, але я страшенно пишаюсь тим, що ми вітаємось як друзі, перекидуємось жартами і просто якимись дрібницями.  Звичайно, хто буває періодично, вітаються, якось підтримують такий легкий і невимушений контакт. Це важливо. Це робить такий відпочинок дуже атмосферним і комфортним.

По певних днях приходять певні відвідувачі і самі влаштовують «Ауфгуси», це, власне, суть процедури в сауні. До речі, я поясню, як правильно приймати сауну, бо мо хто не в курсі.

Отже, на все йде 30 хвилин. Спочатку приміщення провітрюється, десь хвилин 10. Відчиняють двері і прохолодне повітря витісняє перегріте. Це крім того, що в сауні має бути влаштовано приточну вентиляцію. В цей час горить жовтий ліхтарик. Після цього настає фаза «сухого» нагрівання. До сауни можна в будь який час заходити і виходити, проте двері мають бути зачинено. В цей час часто над входом горить зелений ліхтарик. Ця фаза триває хвилин 15. Після цього настає фаза «вологого» нагрівання. Під час неї на нагріте каміння наливається вода, часто із маслами або витяжками, для запаху і певного терапевтичного ефекту. І спеціально навчена людина розганяє повітря по сауні спеціальними рушниками. Як правило, ця фаза триває 5-10 хвилин. В середньому десь 7. Я люблю трохи довше. Під час «вологого» нагрівання категорично заборонено входити до сауни і виходити. Проте на вихід діє одне виключення – якщо ви стали себе зле почувати. В інших випадках, це просто неповага до тих, хто сидить з вами в сауні. Під час цієї фази горить червоний ліхтарик.

Вищеописаний процес – це те, як це відбувається конкретно в «нашій» сауні. В інших можуть бути варіації. До речі, я зустрічав і трохи відмінні правила, але в цілому скрізь приблизно так і є. Будьте уважними і звертайте увагу, як паряться більш досвідчені відвідувачі. Чи просто запитайте у працівників сауни, як воно працює, не соромтесь.

Ну а, які цікаві історії відбуваються в саунах – читайте в наступних випусках.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.